Hапишіть нам
Zapros@platinumbank.com.ua
Подзвоніть нам
+38 044 495 60 53, 044 495 60 55Иностранный банк с международными инвестициями
+38 044 495 60 53
3080

Google+

Прес-релізи

22.09.2011

В Platinum Bank відбулося засідання Клубу Банкірів на тему розвитку ринку кредитних бюро України20 вересня 2011 року відбулося засідання Клубу Банкірів, в рамках якого Platinum Bank представив результати аналітики ринку кредитних бюро, що працюють на території України, а також проведено порівняльний аналіз діяльності кредитних бюро в Україні та за кордоном. Члени Клубу Банкірів, а також керівники провідних банків України взяли активну участь в обговоренні поточної роботи кредитних бюро на банківському ринку.

На сьогоднішній день основним принципом роботи кредитних бюро є ведення кредитних історій юридичних і фізичних осіб та надання банкам і небанківським фінансово-кредитним установам спеціалізованих систем підтримки з управління ризиками.

Згідно з аналізом, проведеним Platinum Bank, на цей період в Україні функціонують 6 кредитних бюро, які мають ліцензію відповідно до закону України про кредитні бюро. Водночас лише 3 з них працюють в режимі збирання та надання кредитних історій за запитами користувачів.

«Хотів би відзначити, на цей момент в Україні послугами бюро користуються тільки фінансові установи, 95% з яких – банки. В той час, як у Європі та США у цієї послуги широке коло користувачів – від фізичних осіб до інституційних інвесторів. Крім того, за кордоном налагоджено обмін інформацією з найрізноманітніших джерел. Platinum Bank, зі свого боку, вже докладає багато зусиль і витрачає багато часу для оптимізації цього процесу. Прикладом є проект концепції «Одна точка доступу», що покликаний об’єднати всі інформаційні джерела в процесі збирання інформації про кредитну історію та надавати вже готовий продукт банкам. «Ми сподіваємося, що всі кредитні бюро активно підтримають проект», коментує Андрій Ігнатов, начальник управлінняя операційних ризиків Platinum Bank.

Людмила Мостова, голова ради Клубу Банкірів, розповіла, що: «Platinum Bank запропонував для обговорення в професійному колі провідних банкірів країни дуже важливу тему, адже діяльність БКІ дозволяє добропорядним клієнтам отримувати бонуси при співробітництві з банками, а у «забудьків» виникають серйозні проблеми з отриманням кредитів. Безумовно, такі поняття, як хороша ділова репутація та хороша кредитна історія, завжди будуть в центрі уваги банкірів при зверненні клієнта в будь-який банк».

Антоніна Паламарчук, голова правління «Першого всеукраїнського бюро кредитних історій», відзначила, що: «Робота Бюро кредитних історій спрямована на зниження кредитних ризиків в роботі фінансового сектору України. Для стимулювання розвитку системи кредитних бюро важливо отримати підтримку держави у доступі до державних реєстрів та іншої інформації. Це було б яскравим прикладом взаємовигідного співробітництва з користю для суспільства загалом».

Platinum Bank є одним із засновників та акціонерів ЗАТ «Перше Всеукраїнське Бюро Кредитних Історій», займаючи активну позицію у співробітництві з бюро з метою протидії та зменшення шахрайства. Зі свого боку, банк демонструє якісний кредитний портфель і збалансований ризик-менеджмент завдяки використанню on-line системи перевірки потенційних позичальників.

Довідка:

Platinum Bank – спеціалізований роздрібний банк, який з 2005 року надає депозитні та кредитні продукти для фізичних осіб та малого і середнього бізнесу через мережу відділень та пунктів обслуговування клієнтів по всій території України. Основними акціонерами Platinum Bank є міжнародні інвестиційні фонди Horizon Capital, East Capital Financials Fund, керівництво банку та IFC (дочірня компанія Світового Банку).

Platinum Bank отримав професійну Премію «Український Фінансовий Олімп» в номінації «Кваліфікований менеджмент міжнародного зразка» (за результатами 2010 року). 

 

Platinum Bank – один из крупнейших участников отечественной банковской системы. Банк относится к І группе банков согласно рейтингу Национального банка Украины (более 0,5% активов банковской системы). Региональная сеть насчитывает 67 отделений и 1006 пунктов продаж по всей территории Украины.
С начала 2016 года акционеры направили в капитал Platinum Bank средства в размере 126 млн. грн. До конца года планируется пополнение капитала еще на 470 млн грн.
до списку